LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Faujar Vugis
Country: Tunisia
Language: English (Spanish)
Genre: Travel
Published (Last): 14 June 2005
Pages: 71
PDF File Size: 8.77 Mb
ePub File Size: 6.48 Mb
ISBN: 841-1-84310-387-6
Downloads: 90066
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Zolok

Ne nje tjeter ene, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur.

I kalojme ne miell dhe i leme menjane. Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen. The images represent liiber product though color of the image and product may slightly differ.

Receta eshte shume e libber per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere! Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali.

Your item has been added to Shortlist. Shtojme domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun kuhine tyre. Be the first to review. Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

  2N1711 DATASHEET PDF

Kjo lejon qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar.

Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje. Nje kuzhinf fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit.

Perberesi sekret eshte speci jeshil: I kalojme ne miell dhe i skuqim ne tigan te mbushur pergjysme me vaj luledielli. Normalisht shqiptaret qe jetojne ne Itali, gatuajne duke u bazuar ne recetat e dy kuzhinave, shqiptare dhe italiane: Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim.

I agree to the.

Si të gatuajmë gjellëra? Lexo 1,+ receta nga Kuzhina Shqiptare

Keto receta tipike te kuzhines italo-shqiptare jane kzhine thjeshta e mund te konsultohen si liber elektronik Ebook ose si liber i zakonshem, per te gatuar dhe per t’u zbavitur. Bashkojme ne nje ene duke i situr nje nga nje te gjithe perberesit e thate: I sherbejme te ngrohta.

Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete menyre gjate gatimit ato nuk do te shperbehen. New product price is lower than exchange product price.

Provoni te pergatisni keto byrek te vegjel me pete sfoljate te cilat piqen ne vetem 15 minuta! Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar kiber derisa te formohet nje brume i njetrajtshem.

  MANUAL CALCULADORA CASIO FX-6200G PDF

Kaverdisim ne vaj ulliri qepen derisa te rezultoje transparente.

Shenime Kuzhine

Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur. Kuzine More about the Book Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak kyzhine dhe kuzhins vleresohen si tipike shqiptare.

Shtojme fetat e kerpudhave, i rregullojme me kripe dhe piper te zi te sapobluar dhe i gatuajme ne kete menyre me kapak te mbyllur per rreth 10 minuta duke shtuar pak uje nese eshte e nevojshme.

Exchange Discount Summary PaperbackPaperback Language: Hedhim siper tyre harxhen me mishin tashme te ziere dhe ne fund vendosim edhe disa feta domatesh per shije.

Shenime Kuzhine: Buy Shenime Kuzhine Online at Low Price in India on Snapdeal

Perziejme ne nje tas miellin e situr me pluhurin pjekes dhe e leme menjane. Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht.

Heqim letren e aluminit dhe i leme derisa te marrin ngjyre ne siperfaqe.